Štěstí není co myslíme

Naše pocity jsou kompas. Snažit se dělat něco s pocity je jako snažit se udělat něco s teploměrem, aby nám bylo tepleji. OSOBNÍ ROZVOJ JE ÚPLNĚ NESMYSLNÝ ...

Vladimír Vymětal6. Srp

2531

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Líbí se Vám? Sdílejte:

Každý z vás si vzpomene na chvíle, kdy jste byli šťastní, měli jste v hlavě klid nebo vám vůbec nevadilo, že tam máte chaos, protože jste si ho nevšímali a bylo vám fajn. Byli jste šťastní. Ale nikdo si nevzpomene, jak jste se do toho stavu dostali. Jak to?

Důvodem je, že v tomhle stavu všichni neustále jsme.

Nikdy jsme z něj neodešli. Jen o tom nevíme a nevnímáme ho, protože jsme tak ponoření do myšlenek a příběhů ve své hlavě. Kdybychom nebyli příliš zaměstnaní svými myšlenkami, cítili bychom ho mnohem častěji a mnohem více.

Většina lidí se snaží být šťastnější, a snaží se pro to něco udělat, nějak se změnit, někam se dotlačit, ale ty skutečné prožitky pohody, spokojenosti, radosti ze života, štěstí, které míváme – když se tak na to podíváte do svého života – nejsou něco, co jste nějak museli udělat. Prostě se to vždy objeví samo.

Potíž je, že Lidé věří, že když se cítí špatně, musí s tím něco Udělat

Něco udělat, aby se necítili špatně. Začít o tom mluvit, začít to řešit, hledat pomoc, návody, strategie, EFT, TFT, NLP, Pozitivní myšlení, konstalace, prášek, jídlo, sex, sport…

Chci abyste si dnes uvědomili, že tu ve skutečnosti není co dělat, protože pod naším myšlením jsme neustále v klidu a pohodě.

Není co s tím dělat, protože náš nejlepší pocit tu neustále je a důvod proč ho necítíme, proč se cítíme špatně , je ten, že máme v hlavě spoustu myšlenek a jsme naplno ponoření do jejich sledování – jako když se v kině ztratíte v příběhu a nevnímáte nic jiného…

Prožíváme ten film ve své hlavě a podle toho se cítíme…

A s tím není potřeba nic dělat. Stejně jako když jste v kině a bojíte se nepůjdete k psychyatrovi…

Je to „jen“ film. Naše myšlenky jsou jen vlnky energie v naší mysli, a naše mysl se zklidňuje sama. Zklidňuje se JEN SAMA. Jakákoliv naše snaha urovnat hladinu jezírka způsobí, že tam přidáme spoustu dalších vlnek, jakákoli naše snaha meditovat, myslet pozitivně, cokoli dělat pro zklidnění mysli do ní přidá jen další myšlenky…

Naše pocity nám to ukazují. Spolehlivě, jako kompas. Jako když bychom byli na moři a jak se loď houpe na vlnách, kompas se hýbe tam a zpět, naše pocity nám ukazují, teď jsme ztracení ve filmu, teď se vracíme zpět, teplo, zima… Kdybychom chtěli, aby kompas ukazoval pořád na pěknou stranu a zalepili ho na jednom místě, nejspíš bychom na moři velice rychle zabloudili.

Naše pocity jsou kompas. Snažit se dělat něco s pocity je jako snažit se udělat něco s teploměrem, aby nám bylo tepleji.

Pojďte se na to podívat – je to snadné uvidět, když jsem Vám prozradil jak to „kouzelník“ dělá 🙂

Když si uvědomíme, že všechny pocity, které nejsou štěstí, jsou příběhy v naší hlavě které jsme začali prožívat jako skutečnost, jako v kině, a tyto příběhy jsou vytvořené z našich myšlenek, jsou jen vlnky energie v naší mysli, že se nic jiného nestalo a pod těmi příběhy jsme neustále v klidu, pohodě – znamená to, že jsme přirozeně postavení tak, abychom se cítili dobře.

Jsme přirozeně NAStavení být šťastní.

A jediný způsob, jak se tomu můžeme vyhýbat, je, že se příliš necháme vtáhnout do svých příběhů a ZAPOMENEME, ŽE NEJSOU SKUTEČNÉ.

 

A to je obrovská ironie, protože když se snažíme cokoli udělat pro svoje štěstí, jediná možnost je začít více myslet a více se svými příběhy zabývat.

Takže čím více se budeme snažit něco udělat abychom se cítili lépe, tím méně jsme schopní přes svoje myšlení svůj klid a svoje štěstí vnímat.

To je důvod, proč je OSOBNÍ ROZVOJ NEJEN ÚPLNĚ NESMYSLNÝ, ALE ÚSPĚŠNĚ NÁS ODVÁDÍ OD TOHO, CO V NĚM HLEDÁME. Od naší modrosti, klidu, efektivity a štěstí 🙂

Co si o tom myslíte VY? Napište dolů do komentáře!

 

Napište mi soukromou zprávu

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal30. Lis 6707

Strašák PENÍZE

Vladimír Vymětal20. Říj 3577

Podnikání – jde to úspěšně a bez stresu?

Vladimír Vymětal21. Led 2504

Co vám pomůže 100x víc než osobní rozvoj

Vladimír Vymětal22. Úno 4815

Nevyčerpatelný zdroj nápadů za milion!

Vladimír Vymětal26. Srp 2984

Jak udělat 2x tolik bez dřiny a námahy

Vladimír Vymětal12. Čvn 1146

Úspěch? Snadnější než čekáte

>