Jak udělat 2x tolik bez dřiny a námahy

Zapomeňte na to, co jste se dosud dozvěděli o tom, jak být produktivní - na motivaci, disciplínu, taktiky, strategie, práci na sobě a těžkou cestu k cíli! Je tu něco mnohem lepšího...

Vladimír Vymětal26. Srp

2984

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Pojďte se podívat na něco nesmírně zajímavého:
Vysoká produktivita a tvořivost je …?

Dobrá rada 🙂 Poslouchejte nebo čtěte tak, abyste uviděli něco nového. Většinou si myslíme, že víme, co ten druhý chce říct, a tak nic nového neslyšíme.

Téma jsem vybral jak jinak než z naší knihy Tvořte nemožné, takže pokud budete chtít vědět mnohem víc, rozhodně doporučuji si ji koupit, ještě pár dnů máme v prázdninové nabídce balíček, ve kterém ji můžete spolu s Odhalením Zdeňky Čermákové a videokurzem Tajná zkratka k Vašim snům získat se 70% slevou ZDE 🙂

Co to je poduktivita, když se řekne pruduktivita? Většina z nás si představí, jak jsme udření.

Viděli jste film od Chaplina – Nová doba? 🙂 Kolik vyrobíme za co nejmíň peněz – to není produktivita, o které dnes budeme hovořit. Dnes budu hovořit o tom, jak snadno dokážeme dělat ve svém životě cokoli, co děláme.

Kolik toho vytvoříme, v poměru k tomu, kolik tomu musíme věnovat úsilí.

Produktivní člověk není ten, který toho hodně udělá, ale ten, který toho hodně udělá vzhledem k tomu, jak málo úsilí a stresu tomu věnuje.

Produktivní člověk je ten, který dělá svoji práci opravdu s radostí a elegancí.

Jak moc Vás práce inspiruje a baví než kolik Vás stojí úsilí se jí věnovat.

Když Vás to, že produkujete výsledek, stojí energii a úsilí, časem se to na Vás začne podepisovat. A nemusí to ani trvat dlouho. Ale hlavně, až uvidíte, že to zdaleka není tak efektivní, jako snadnější cesta, proč byste to vlastně dělali. 🙂

Výborné výsledky a málo úsilí = vysoká Produktivita.

Lidé říkají, že ,,práce, která Vás baví, není práce”. Když jste opravdu produktivní a neděláte práci, která Vás baví, za nějaký čas se to na Vás podepíše. Někdy se tomu říká vyhoření, prostě už nemůžete dál. Ale pokud děláte práci, která Vás baví, nic takového se Vás netýká – těžko můžete být otrávení a znudění  – vyhoření a unavení z něčeho, co Vám dělá radost a baví Vás.

Lidé mohou do něčeho vkládat spoustu energie a přitom jim to nepřipadá jako práce.

Necítí to jako namáhavé úsilí. Když tohle lidé dělají, jsou ve smyslu toho, kolik toho udělají, velice produktivní.

Je velice zajímavé se podívat na to, jak je to možné pracovat na úrovni radosti a inspirace – nejen, že to lidem, kteří takto fungují, přináší spoustu uspokojení, ale je to také úplně jiná úrověň produktivity.

Je to jako by to, co dělají, bylo zdánlivě bez námahy.

Lidé jsou zvyklí, když slyší o produtivitě, přemýšlet, že Vaše produktivita závisí na tom, jak těžce pracujete. To jsme se naučili od minulých generací. Nebo jsou tu lidé pobláznění ezoterií a myslí si, že to musí jít úplně samo, jinak to dělají špatně.

Ale mezi lidmi je zásadní rozdíl mezi tím, kolik energie práci věnují a kolik je to stojí námahy a těžkostí. 

V čem je tedy rozdíl?

Můžeme si všimnout, že člověk, který je velice produktivní a jeho práce ho baví, inspiruje, může dělat fyzicky naprosto stejnou práci a věnovat jí stejný čas a dělat stejné věci jako člověk, který je docela neproduktivní.

A je tu velice zvláštní rozdíl: ten první udělá mnohem více práce a je mnohem méně unavený než ten druhý. Přesto, že kdybychom si je natočili na kameru, dělali by oba stejnou činnost.

Zásadní rozdíl je v tom, co se děje v jejich hlavě, když pracují.
Jak moc jejich myšlení vytváří stres, nechuť, únavu, jak moc je to stojí námahy.

Ti první nevytvářejí takové myšlenky a protože je tím pádem jejich mysl prázdná, cítí inspiraci, jsou u toho, co dělají, jejich práce je pohltí a baví. I když dělají naprosto stejnou práci, jako ti druzí, neperou se sami se sebou a užívají si to, co dělají.

Někdy máme pocit, že jsme naprosto upracovaní a utahaní, jsme neustále v jednom kole ale když se zastavíme a podíváme se na to, kolik toho skutečně děláme, zjistíme, že vlastně skoro nic.

Ale málo z nás to udělá a tak v tom kolečku často pokračujeme docela dlouho. Tohle nás připravuje o spoustu energie, jsme unavení a naše produktivita je velice nízká.

Můžeme si všimnout, že jsou dny, kdy pracujeme od rána do večera a na konci jsme jako bychom byli na dovolené, nanejvýš jsme příjemně unavení. 🙂 A jsou jiné dny, kdy děláme úplně to stejné a jsme naprosto vyčerpaní.

Někdy za to může třeba jeden špatný e-mail na konci prima dne, který způsobí, že cítíme, že dnes to byl těžký den. Nebo naše představa, co nás těžkého čeká zítra – úřad, těžký klient, práce, kterou nenávidíme, … a někdy můžeme mít úplně naplněný a těžký den a je nám bezvadně.

Vidíte jaký zásadní vliv mají naše myšlenky na produktivitu?
Když bereme produktivitu jako vztah mezi tím, kolik nás to, co děláme, stojí stresu a úsilí, pocit stresu a pocit námahy a úsilí je přímo závislý na tom, kolik máme v hlavě myšlenek.

Většina našeho myšlení nejen, že není produktivní, ale bere nám naši energii a zvyšuje náš stres.

Můžete si sami všimnout, že většina Vašeho stresu během dne je způsobena několika minutami, kdy jste promýšleli nějaké těžkosti svého života.

Produktivita – co nám ji pomůže zvýšit? Co nám pomůže mít snadnější a spokojenější život?

Naprosto zásadní věc je začít si uvědomovat vazbu mezi myšlenkami a tím, jestli se cítíme spokojení, baví nás to, co děláme, nebo zdali jsme ve stresu, nejistotě, obávách, unavení, vyčerpaní. Dívat se na vztah mezi našimi myšlenkami a tím, co prožíváme. Ať je to cokoli.

Odpověď na to, co nám pomůže být produktivní – spokojení – je to, do jaké míry rozpoznáváme své myšlení. Do jaké míry si uvědomujeme, že jsou to pouze a jen naše myšlenky, které dělají naši práci těžkou, únavnou, nudnou, nebo zajímavou, zábavnou, něco, co nás baví a těšíme se tím, že to děláme.

Že myšlení je jediná věc, která na to má vliv.

To, jestli máme rádi, co děláme, Není o tom, co děláme, k čemu máme vlohy, co nás víc baví, jestli děláme to, na co máme talent nebo jak si někteří myslí – k čemu jsme byli předurčení – tohle všechno není vůbec důležité.

Když budete dělat cokoli a nebudete na to mít spoustu názorů a myšlenek, bude vás to bavit a přinášet Vám to radost a budete produktivní. To je nás přirozený stav.

Můžeme to vidět na malých dětech. Baví je všechno, co dělají.

My lidé ale máme schopnost (naprosto nevinně) přestat se chovat přirozeně a začít se chovat podle toho, co si myslíme. Dospěle. 🙂 Začneme se věnovat svým myšlenkám – obavám, starostem, stresovat se z toho, že nás čeká něco nepříjemného, že budeme muset dělat něco, co nás nebaví…  A Když tohle děláme, i když jsem před chviličkou byli spokojení a bezstarostní, najednou jsme ve stresu.

Nevidíme ani trošku, že se to všechno děje v naší mysli, prostřednictvím našich myšlenek, které my lidé totiž prožíváme jako realitu. Svoji realitu.

Naše myšlení vytváří to, jak se cítíme a co prožíváme. 100%.

Ale pro nás, protože celý život prožíváme svoje myšlení, pro nás to naprosto jasně vypadá jako že to, jak špatně se cítíme a proč nás to nebaví a vyčerpává, souvisí s naší prací, s nepříjemnými lidmi, s naším vztahem, s hrozným e-mailem, s klientem, se zákazníkem, s naším šéfem, spolupracovníkem….

No, a tady jsme u osobního rozvoje, který do toho přináší nepochopení a zmatek a tak jsme toho plní, že ,,víme” – jasně, že moje myšlenky mi to ztěžují, kdybych byl víc pozitivní, určitě by to bylo lepší…

Ale ve skutečnosti bychom jen měli pozitivnější myšlenky o něčem stresujícím a nepříjemném. Snažili bychom se s tou obtížnou situací vyrovnat. Ale ve skutečnosti tu není nic, s čím bychom se měli vyrovnávat, celá ta ,,těžká situace” je vytvořena naším myšlením.

Prostě si myslíme, že víme, co je problém – finance, tenhle člověk, spousta práce – a tak potřebujeme být více produktivní, v téhle těžké situaci… ale ve skutečnosti problém není to, co si myslíme, že je problém. 🙂

Jak to, že někteří lidé toho tolik stíhají a udělají a vůbec u toho nejsou zavalení prací?

Jsou to lidé, kteří mají rádi to, co dělají.

Všechno, co dělají. Pokud se objeví něco, co nemají rádi, z toho, co dělají, to jediné budou vnímat jako stres, potíže, námahu, úsilí.

Všechno jim připadá snadné. Našli si cestu, jak mít rádi všechno, co dělají. A nebo ji spíš neztratili. 🙂

To by se ale každému líbilo, kdyby měl rád všechno. 🙂

Co nás nesmyslně drží zpět?

Bojíme se, že když budeme mít rádi všechno, co děláme, tak se nikam nepohneme. Nic nás nebude motivovat … Zůstaneme v práci, která nás vlastně teď nebaví, která nám nepřipadá důležití ani smysluplná, prostě to nikam nedotáhneme…

Nebojte se toho. Je to nesmysl. Mít rád všechno je přirozená věc.

Svět funguje tak, že když si dovolíte být přirození, mít rádi všechno, co děláte, začne se Váš život odvíjet ve všech směrech mnohem lépe, než dosud, začnou se objevovat příležitosti, možnosti.

Jestli v tom slyšíte – stres přichází z toho, co nemáme rádi, takže bych neměl dělat, co nemám rád… Je to něco jiného, než říkám – nepochopení z návodů a kurzů selfhelp:

Jestli 80 % Vašeho stresu je způsobeno 20 % vašich zákazníků, práce, zbavte se těchto zákazníků, přestaňte dělat tu práci a dejte ji někomu jinému… NE. Řešení není změnit externí faktory, protože v nich není příčina.

Problém je ve vztahu k našim myšlenkám.

 

Dva kroky? Jeden krok!  (k neskutečné produktivitě!)

Jak to tedy uděláme, abychom měli rádi všechno, co děláme? Jak to udělat, abychom měli rádi ty kousky, které prostě neděláme rádi?

Dnes si ukážeme jednoduché a velice pochopitelné řešení. Zase je tu zásadní rozdíl mezi tím, co Vám teď řeknu, a mezi tím, co budete pravděpodobně slyšet, takže na tohle pozor, je to skutečně klíčem ke spokojenému a vysoce produktivnímu životu.

Je třeba převzít zodpovědnost za to, co nemáte rádi. Za to, jak se cítíte.

Když máme stres, protože je to těžká a důležitá situace – náš stres nezmizí, dokud se situace nezmění. Může se ale stát, že nám dojde, že to nemůže být způsobené ničím jiným, než naším myšlením. Tlačíme na sebe, začínáme být nejistí, a to je důvod, proč máme stres.

Když převezmeme zodpovědnost za to, jak se cítíme – a ne že za to může situace, naše mysl se vyčistí a začneme to vidět jinak. Začneme to vidět z odstupu, v perspektivě. A začneme vidět řešení, které jsme dosud vůbec neviděli.

  1. První krok: Je třeba převzít 100% zodpovědnost za to, co cítíme. Jinými slovy, uvědomit si, že to není způsobené situací, okolím, lidmi… Uvidět, že je to v naší mysli, ne v situaci, ve které jsme. To je všechno!
  1. Druhý krok se stane sám od sebe. 🙂 Naše mysl se sama vyčistí, naše pocity stresu tím pádem zmizí, a objeví se nové, čerstvé myšlenky. Naše myšlení se přirozeně změní. A naše mysl nám přinese nové myšlenky, které se postarají o vše, o co je třeba se postarat.

Tohle je zásadní rozdíl proti typickým radám selfhelp osobního rozvoje, protože tam se dozvíte, že 1. máte převzít zodpovědnost za stav své mysli, 2. že máte sklidnit svoji mysl, že máte začít vidět věci jinak.

Osobní rozvoj Vám bude bohužel radit, abyste byli zodpovědní za změnu svého myšlení. Pokud jste to někdy zkoušeli, tak víte, že je to nesmysl.

Že se nedokážete přinutit mít rádi, co nemáte rádi, že nedokážete přestat myslet nějak a začít myslet jinak, že nedokážete, aby Vás napadlo něco úplně jiného…

Takže si to nepleťte. To, co je klíčem, je převzít zodpovědnost za to, odkud se berou Vaše pocity, že se neberou ze situace a z okolí, ale z Vašich myšlenek.  

To stačí, abychom přestali stát přirozenému mechanizmu naší mysli v cestě a dál už se naše mysl postará o zbytek. To je naprosto přirozený a vysoce produktivní způsob, jak použít svoji mysl. (Prostě se jí do toho přestat plést.)

Lidé se snaží změnit svoje myšlení a situaci, která je podle nich obtížná, ale když začneme vidět, že to, co prožíváme, nezpůsobuje situace, ale naše myšlenky, tohle nám automaticky začne přinášet nové myšlenky.

To je jediná ,,Akce”, kterou musíme udělat, aby se všechno změnilo. Uvidět, odkud se bere, jak se zrovna cítíme.

Tak třeba – děláte práci, kterou nemáte rádi, která se Vám nelíbí. Je jasné, že Vám to nepůjde tak dobře, jak by Vám šlo dělat práci, kterou máte rádi. Když začnete vidět, že to, že ji nemáte rádi, jde od Vás, že to není ta práce – v ten moment začne být něco jinak. Něco se změní. Ta práce začne vypadat jinak. Nebudete to dělat Vy, snažit se ji mít rádi, začne se to měnit samo, když si všimnete, že za to mohou Vaše myšlenky.

Není to žádný trik, takhle fungujeme. Jestli chcete být ve všem mnohem produktivnější = mnohem lépe si užívat všechno, co děláte, mít více hotovo – a to platí ve všem, co v životě děláme, začněte. Je to jen jeden krok.

Tohle změní Vaši kariéru, Vaše vztahy, Vaše finance, změní to váš život.

Budete mnohem méně unavení, protože budete dělat, co Vás baví. A nové myšlenky, které se Vám začnou objevovat.

Takhle je to jednoduché.

Pokud Vás tohle zaujalo a máte chuť to prakticky objevit sami pro sebe, začít být v životě produktivnější, a také tvořivější, začít mít rádi to, co děláte – což by asi pokud s námi nejste dloho znělo lépe – začít dělat to, co máte rádi, protože jste tu dnes s námi, chci Vás upozornit na speciální program Tvořte nemožné.

Je to nás nejoblíbenější program, ve kterém si spolu prakticky ukážeme na Vašem konkrétním projektu, jak můžete nejen mnohem úspěšněji začít ve svém životě dělat, co byste rádi, ale dokonce začít dělat to, co byste rádi, i když Vám to připadá naprosto nemožné.

Pokud se chcete dozvědět o tom, jaký obrovský zdroj tvořivosti se skrývá v naší mysli a začít ho využívat, začít žít mnohem spokojenější, úspěšnější a šťastnější život, nic lepšího v naší republice nenajdete. Snad kromě naší Akademie :).

Program Tvořte nemožné dostáváte jako student Akademie zdarma. 🙂

Díky, že jste s námi, ať se vám daří a brzy na shledanou.

Napište mi soukromou zprávu

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal20. Říj 3577

Podnikání – jde to úspěšně a bez stresu?

Vladimír Vymětal19. Čvn 4493

Šťastný život

Vladimír Vymětal21. Čvn 3550

Neberte starosti na dovolenou

Vladimír Vymětal13. Dub 4083

Cesty ke štěstí aneb Štěstí není náhoda

Vladimír Vymětal22. Bře 2648

Tajemství úspěchu a Tajemství štěstí?

>