Každý může udělat provaz

Tancuj napřed - přemýšlej až pak. Přečtěte si zajímavý článek o možnostech našeho těla a neuvěřitelném vlivu myšlenek od George Pranskeho.

Vladimír Vymětal26. Úno

2571

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

dancefirst.jpg

Přehrajte si Podcasty Centra Změn

autor obrázku

dancefirst.jpgPřečtěte si zajímavý článek o možnostech našeho těla a neuvěřitelném vlivu myšlenek od George Pranskeho. Originál zde.

Anybody Can Do the Splits: Mind Over Matter – George Pransky

Důvěryhodný fyzioterapeut mi jednou řekl, že v rámci celkové anestezie může každý udělat provaz a jiné krkolomné cviky, která obvykle dokáží jen jogíni. Můžete vzít tělo osoby v narkóze a ohýbat ho jakým způsobem chcete i přesto, že se ten člověk za normálních okolností ani nedokáže sehnout, aby si zavázal tkaničky.

Rozpor mezi flexibilitou člověka při vědomí a flexibilitou člověka v narkóze ukazuje na sílu myšlenek. Anestezie odstraňuje omezení, které si při vědomí vytváříme. Umožňuje aby tělo informovaly přirozené myšlenkové procesy. Tento rozpor mi připomněl jak málo si uvědomujeme, jak nás naše myšlenky omezují. Neuvědomujeme si to, protože vnímáme své myšlenky jako realitu. Dosud jsem si myslel, že omezení ohebnosti našeho těla je určeno tím, jak jsme se o tělo starali, anatomií našich svalů, kloubů, dědičností. Přidal bych k tomu ještě jak často a jaké provádíme cvičení a také vliv mého věku. Že na to mají vliv myšlenky by mě napadlo až na posledním místě. Ani mě to nenapadlo, dokud jsem neslyšel o překvapující skutečnosti, že mé tělo má stále svou původní pružnost a omezení způsobují jen mé myšlenky.

Tohle nové poznání mě přivedlo k zajímavé otázce :  „Co všechno ještě se zdá naprosto reálné a je přitom jen výplod mé fantazie, stejně jako neohebnost mého těla?“ Změnilo to můj pohled na svět kolem nás, když jsem si uvědomil, jak jsem to celou dobu neviděl.

Když jsem uviděl, že mě ani nenapadlo, jak celou dobu nevidím skutečnost o omezeních mé fyzické ohebnosti, najednou jsem uviděl všechno naše poznání s mnohem větší pokorou a začal jsem podezirat, že mi myšlenky namlouvají spoustu dalších věcí, které by vůbec nebyly pravda, nebýt myšlenek v každém okamžiku.

Na poznání, že věci mohou být úplně jinak, než jak si myslíme že jsou, je něco povzbudivého. Vzrušujícího. Je to inspirující pomyšlení, že je tu mnohem více toho, co může být úplně jinak, než jen to, co máme pravé teď před očima

Napište mi soukromou zprávu

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal19. Úno 2580

Vztahy

Vladimír Vymětal15. Čvc 1591

Jak na Facebook – skupina

Vladimír Vymětal17. Říj 270

5 kroků k duševní imunitě

Vladimír Vymětal3. Říj 158

Hodně štěstí – mail

Vladimír Vymětal2. Říj 236

Tam a zase zpět

Vladimír Vymětal17. Říj 238

Psychologický imunitní systém

>