Psychologický imunitní systém

Berte to prosím raději jako popis toho, co se v nás děje, než jako návod. Protože když to budete brát jako návod, okamžitě se objeví otázka JAK TO MÁM ALE UDĚLAT??

Vladimír Vymětal17. Říj

238

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Přehrajte si Podcasty Centra Změn

Berte to prosím raději jako popis toho, co se v nás děje, než jako návod. Protože když to budete brát jako návod, okamžitě se objeví otázka JAK TO MÁM ALE UDĚLAT??

Zatímco když to budete brát jako popis toho, co se v nás děje, budete mnohem víc chápat co se děje a nebude vám vůbec dávat smysl v tom pokračovat…

Báječně o tom, co pomáhá uvolnit a aktivovat náš psychologický imunitní systém, hovořil sportovní kouč Garret Krammer:

 

KLÍČOVÉ MOMENTY, KTERÉ NÁM POHOU AKTIVOVAT NÁŠ PSYCHOLOGICKÝ IMUNITNÍ SYSTÉM

  1. VĚDĚT, ODKUD SE BEROU NAŠE POCITY

Největší mýtus, kterému lidé bez rozdílu věří, je že naše pocity jsou způsobované okolím. (tím co dělají ostatní, naší minulostí, naší budoucností) ale ve skutečnosti jsou naše pocity způsobované vždy jen našimi myšlenkami. Když se cítíme špatně a hledáme příčiny okolo nás, dokonale blokujeme náš psychologický imunitní systém. Stačí přestat hledat okolo sebe a bez jakékoli námahy se naše pocity začnou zlepšovat.

  1. VYHNĚTE SE SNAHÁM SE S TÍM NĚJAK VYROVNAT

Jestli jste na horské dráce a úplně dole, zatáhnout brzdy a začít opravovat auto není nejlepší nápad. Jen to zabrání přirozenému procesu zase se dostat nahoru. Váš Život nepotřebuje vaši pomoc. Různé strategie – self help techniky, mentální techniky, gambling, sex, meditace, drogy – pouze překážejí vašemu přirozenému imunitnímu systému. Používejte je a budete se časem cítit hůř a hůř.

  1. POCHOPTE, ŽE OBSAH VAŠICH MYŠLENEK NENÍ DŮLEŽITÝ

Rozebírat myšlenky nikdy není ve vašem zájmu. Bez ohledu na to, o čem jsou, budete se cítit hůř, když budete všechno promýšlet. Budete se cítit dobře a lehce, když vaše hlava bude relativně čistá. Je sice přirozené, že vaše myšlení se občas rozjede, ale nedává smysl se ve svých myšlenkách záměrně hloubat a zkoumat je. Abyste se rychle vrátili na správnou cestu, pamatujte si – je to tím, že myslíte, ne tí co myslíte.

  1. PŘESTAŇTE PŘIDÁVAT DALŠÍ MYŠLENKY

Jak se cítíte, když je vám bezva? Lehce? Nezatížene? Volně? Ten prima pocit života co prožíváte je nedostatek osobních myšlenek. Takže když vám není nejlépe, používat svůj intelekt = přidávat osobní myšlenky – abyste našli řešení vás do toho stavu nevrát. Řešení najdeme vždy nejlépe když máme lehkou hlavu.

  1. ZŮSTAŇTE VE HŘE

Co se stane, když si sednete stranou a začnete přemýšlet o trablech? Jasně, začnou se zvětšovat. Rozhodnout se zastavit a čekat až se spraví špatné pocity drží ty špatné pocity docela dobře na místě. Klíčem k odolnosti je zůstat co nejvíc v Životě. I když byste toho raději nechali. Dovolit psychologickému imuitnímu systému, ať myšlenky pročistí. Každý má neuvěřitelnou kapacity dostat se přes potíže. Zůstaňte ve hře a tahle kapacita se projeví.

Napište mi soukromou zprávu

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal23. Dub 647

Mít informace x Vědět

Vladimír Vymětal15. Čvc 1591

Jak na Facebook – skupina

Vladimír Vymětal26. Úno 2571

Každý může udělat provaz

Vladimír Vymětal13. Úno 772

Tělo nebo duch? – o zdraví

Vladimír Vymětal7. Úno 2902

Jiný pohled na úspěch

>