Jak nastartovat úspěšný rok, který Vás bude bavit celý rok

Proč 90 % novoročních předsevzetí nepřežije leden, a jaká je nejjednodušší a nejspolehlivější strategie jak si začít plnit po čem toužíte.V naší kultuře věříme, že stačí najít tu správnou strategii a mít silnou vůli a dokážeme to a tak se tu objevuje plno správných strategií a technik, jak sám sebe oblafnout a jak mít silnější […]

Vladimír Vymětal7. Led

1723

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Proč 90 % novoročních předsevzetí nepřežije leden, a jaká je nejjednodušší a nejspolehlivější strategie jak si začít plnit po čem toužíte.

V naší kultuře věříme, že stačí najít tu správnou strategii a mít silnou vůli a dokážeme to a tak se tu objevuje plno správných strategií a technik, jak sám sebe oblafnout a jak mít silnější vůli, jak být zodpovědnější abychom se svých předsevzetí drželi. 

Potíž s těmito strategiemi je v tom, že se zabývají tím, jak řešit problémy, které se na cestě ke splnění předsevzetí objevují - třeba málo času, nejsme zodpovědní, nechce se nám, nedodržujeme plán, atd… ale to jsou jen následky skutečné příčiny, skutečná příčina je někde jinde.

Je to to samotné předsevzetí.

Protože většina předsevzetí stojí na představě, že budeme spokojenější a šťastnější, když budeme štíhlejší, když budeme více cvičit, když budeme meditovat, když budeme jíst zdravě, když budeme lépe hospodařit s penězi, když budeme úspěšní, když budeme mít milion, když se budeme méně bát, když budeme optimističtější...atd. Věříme, že to jediné, co stojí mezi námi a lepším životem je naše akce. Stačí, když na tom trošku mákneme, budeme mít dobrou strategii, a ono se to podaří a budeme blíž a blíž ke štěstí. 

Jenže síla vůle a naše tvořivost nejdou moc dohromady.

Nedaří se nám a tak na sebe více přitlačíme.. A všechno jde ještě hůř.
Běháme v kolečku je mi mizerně ale když na sebe víc přitlačím - použiju lepší techniku nebo fígl a udělám co jsem si předsevzal, budu šťastný.. A když se nám to moc nedaří, myslíme si, že se málo snažíme a že je to všechno naše chyba…

Není. Jenom to prostě funguje jinak

Chcete mít spokojenější a šťastnější život v novém roce? Pojďme to zkrátit a vynechat z toho všechny kroky mezi a mít šťastnější život hned teď.

Protože váš život nebude šťastnější, když se vám povede splnit si své cíle. Víte to. Zažili jste to mockrát.  
Protože náš život je v každém okamžiku vytvářen něčím, co Sydney Banks, skotský mystik, o kterém na centru změn hovořím velice často, popsal jako 3 principy. 3 formy spirituální energie, o kterých se můžete mnohem více dozvědět na centru změn a nebo v naší akademii, právě probíhá výběrové řízení do dalšího ročníku.

Život, energie a inteligence života - to je zdroj, ze kterého vzniká všechno, co v něm prožíváme.

Prožívat život v každém okamžiku je, jako totéž co je být štastný. Když začneme život více vnímat, pomůže nám to přirozeně se vrátit ze svých hlav plných myšlenek a příběhů o “životě” zpět ke skutečnému životu, čerstvému v tomto okamžiku. Vnímat více obrovskou tvořivost a inteligenci okamžiku. Najednou budeme mít zase chuť se do něčeho pustit a tvořit. Šťastný a naplněný život není výsledek našeho snažení, je to zdroj naší tvořivosti, je to začátek, je to to, kdo jsme 🙂

To, že se díky kulturním mýtům a nepochopení jak život funguje stále snažíme měnit svět okolo sebe aby byl správně, aby byl jak chceme abychopm pak konečně mohli být šťastní nás natolik zaměstnává, že tohle vůbec nevidíme. Je to docela legrační, když se to zrovna neděje vám 🙂

Lidé se tohle snaží pochopit intelektem - co se to se mnou děje, proč se cítím blbě, jak to funguje, co s tím mám dělat, jak se mám chovat správně, jak se mám přinutit, jak se mám rozhodnout, … kdy už se budu cítit lépe, a jak to můžu urychlit, a jak to udělat, aby to vydrželo, jak změnit ostatní a svět okolo sebe … co je se mnou špatně, že se mi to nedaří?

A všechno tohle intelektuální snažení naplňuje naši hlavu a hlava není v klidu a pořád něco mele a mele a co je tady a teď, skutečný život, vůbec nevnímají …

A pak se někde procházíte, na nic zrovna nemyslíte, a najednou vám to dojde samo. Najednou je to jasné, co jste celou dobu řešili. Najednou víte co s tím. Máte jasno, a víte, že všechno je v pořádku, všechno funguje.

Hlava se na chvíli uvolní a my vidíme úplně jasně, že je to všechno mnohem jednodušší.

Tyto odpovědi nenajdeme ve své hlavě, ty nás napadnou. Přinese je inteligence života. Naše hlava je plná jen představ o životě, posuzování, plánování, hodnocení a všechno všecičko se to točí okolo Vás, vašeho JÁ …

Můžete si všimnout, že tenhle moment kdy máte jasno, kdy víte, kdy je všechno jednoduché a můžete se úspěšně pustit do čehokoliv - že je to není výsledek vašeho snažení, hledání, přemýšlení, - je to okamžik, kdy se z toho všeho na chvilku probudíte.

Stane se to tak, že na chvilku vypadnete z vašich úvah a jste tady a teď… a všechno je jednoduché… dokud se to nezačneme snažit nějak pochopit, protože to nejde. Je to mnohem větší, než náš intelekt … a ten se rozjede naplno a to jasno se ztratí.

Každý si pamatujete okamžik, kdy jste najednou věděli. Najedno jste stáli pevně ohama na zemi. Měli jste u toho pocit lehkosti, pocit, že víte, že je všechno ok, není to možné nějak popsat, je to příliš velké…

Prostě vám na chvílku došlo, že je to všechno, co jste až dosud tak těžce prožívali a řešili je pryč, jako by tu nikdy nebylo. Že to bylo všechno jenom ve vašich představách. Že se to neděje teď.

Protože teď víte co s tím, co mát epřed sebou. Co bude potom budete vědět, až přijde to potom.

Je úžasné si na chvíli uvědomit, že všechno, co není teď, je jen naše představa, je jen vymyšlené. Že myšlenka, tvořivý princip vesmiru je jako plastelína, ze které můžeme udělat cokoliv.. A ono to hned začne vypadat jako skutečné. Začneme to hned prožívat.

Jako lidé budeme vždycky vidět život jenom přes to, co prožíváme. Ale když budete otevření, když se budete dívat co se děje, budete vnímat víc.

Naše pochopení jak život funguje se mění a rozvíjí. Přichází, když najednou uvidíme něco nového, co jsme dosud neviděli, a všechno je ještě jednodušší. Problémy, které jsme měli tu najednou nejsou žádný problém...
Nikdy to nenajdeme rozumem, život nám to přinese sám, když ho žijeme. Nemusíme pro to udělat nic jiného, než se dívat.
A pak je vám chvíli lehce a cítíte se svobodně a teprve za nějakou chvíli si všimnete, že to trošku těžkne. Že i teď je tu něco opravdu důležitého. Že jste zodpovědní za svůj byznys, za děti, za rodinu - začnete se brát víc vážně… a těžkne to víc...

Všimněte si toho. Uvidíte co to je. Ani nevíte jak se to stalo a jste zase ve svých představách…

Mě za ty roky došlo, že realita, ve které žijeme, není něco, s čím musíme bojovat o každý kousek lásky a radosti, něco, co nás neustále táhne dolů, o co se neustále musíme starat, co musíme vylepšovat a udržovat nebo se stane něco hrozného… ale že je to hra. Nejlepší Hra na světě. Hra, kterou si každý z vás může zahrát. Úžasná zábava.

Jsme jako malé děcko, v ruce velký kus vesmírné plastelíny a zkoušime, co se s tím dá teď udělat.
A uplácneme si třeba byznys. Panečku, ten je… A nebo starosti o rodinu, problémy s novým domem, partnera… Hele jakého mám partnera! Co o něm říkáš?

To je přesně co se děje ve vašem životě. Myšlenka, vesmírná plastelína vytváří všechno co prožíváme. Celý váš svět. Úplně celý. Jinak řečeno, všechno.

Když to nechápeme, když nevidíme jak je to tvárné, z toho, co jsme teď zrovna uplácli se pro nás stane všechno co máme. Nevíme, že je to plastelína, kterou můžeme kdykoliv rozplácnout a začít tvořit něco nového. A tak se z toho, co jsme uplácali pro nás stane smysl našeho života, Všimněte si, jak máte chvíle, kdy to, co jste teď vytvořili a tvoříte je pro vás tak moc důležité, jste v tom až po uši… Ale hrajete si s plastelínou…
A občas je ta hra plná super pocitů a občas nás všechno co tvoříme rozčiluje ale je to pořád hra a je to super hra a můžete ji hrát. Něco uplácat a pak to nechat a uplácat něco nového a pak to nechat a uplácat něco nového… a tohle děláme pořád dokola a pak umřeme.

Když tohle víte - a vy to v všichni v sobě víte, můžete se pustit úplně do všeho.

A nejenom to.

Můžete kdykoliv se vám zachce všechny své plány hodit do záchoda a udělat si nové. Ano, všechny vaše skvělé plány, které jsou fakt super a skvělé taky Nejsou ani trošku důležité… plastelína.

Můžete všechny svoje představy o tom, co musíte ve svém životě udělat a dokázat zahodit do záchoda kdykoli se vám zachce.
Jsou jenom věci, které musíte v životě udělat, když má být šťastný --- a nebo ne 🙂
To je opravdu paráda začít vidět. Je v tom úžasná svoboda. Vrátí vás to do hry.

Začnete si s tím hrát a pak se stane malý zázrak a pak si budete hrát a pak se stane zase a pak to bude. A pak začnete tvořit něco nového…

Uvidíte, že můžete všechny vaše strategie vyměnit za jednu jedinou ale dokonale úspěšnou strategii která skutečně funguje a dělat ji v každé situaci. 

Spolehnout se naprosto na to, že tahle hra, život stojí na úžasné a laskavé inteligenci, která to všechno vytváří a že my jsme součístí té hry zvané život. A že kdykoliv se do té hry zapojíme, začne nás hra vést.

Podívejte se okolo sebe na lidi, kterým se v životě daří na co sáhnou. Kteří žijí skvělý život. Jsou to nejrůznější lidé, ale mají jednu věc společnou. Mají neobvykle velkou důvěru ve svůj vnitřní pocit, že teď ví. Důvěřijí tomu tak, že jsou ochotni se touto svojí moudrostí řídit s naprostou jistotou, že tohle je prostě ono. Důvěřovat natolik, že nemají potřebu nijak o tom přemýšlet. Následují tohle své vědění mnohem dál, než by se spousta jiných lidí byla ochotna vydat.

Jinak řečeno - naučili se 100% spoléhají na inteligenci života. Intuici. Vnitřní moudrost … pocit, že teď prostě vím. Mají k ní absolutní důvěru.

A tahle naše vnitřní moudrost někdy tiše někdy velice nahlas ukazuje - teplo, teplo, zima, zima… naučíte se to vnímat.

Někdy je to úplně jasná věc, někdy je to směr, někdy je to jasné ANO, někdy je to jasné ne, někdy je to jasné nevím a tak se tím teď nebudeme zdržovat…

Tohle je nádherný, 100% naprosto spolehlivý a neuvěřitelně snadný způsob, jak začít úspěšný život který vás bude bavit. A který vás dovede k věcem o kterých dnes možná ani nesníte. Nebudete první 🙂

Pusťte se do hry!

Jestli vás zajímá nejen o tom poslouchat, ale uvidět to sami pro sebe, zásadně změnit svůj život k lepšímu a naučit se pracovat s lidmi a měnit životy ostatních, zvu Vás do dalšího ročníku Akademie Psychology of Mind. Je to program, do kterého si vybíráme, ale program, který rozhodně stojí za to 🙂 Březen-květen 2019

 -50% online program VZTAHY

Napište mi soukromou zprávu

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal28. Úno 3655

Jak být v pohodě uprostřed chaosu…

Vladimír Vymětal23. Bře 5161

Tajemství „Čtvrtého“ štěstí

Vladimír Vymětal24. Zář 3213

Jednoduchý recept na šťastný život

Vladimír Vymětal15. Čvn 11513

Jak se nebát strachu

Vladimír Vymětal22. Bře 2648

Tajemství úspěchu a Tajemství štěstí?

>