Co vám pomůže 100x víc než osobní rozvoj

,,tolik času, peněz, prosezených hodin na seminářích o seberozvoji a někdy to fungovalo a jindy ne a všechno v mém životě šlo spíše dolů než nahoru."

Vladimír Vymětal21. Led

2504

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Napsal mi klient Karel:  
,,tolik času, peněz, prosezených hodin na seminářích o seberozvoji a někdy to fungovalo a jindy ne. Už jsem z toho byl celý rozhozený. Všechno v mém životě šlo spíše dolů než nahoru. Manželka byla naštvaná, jak jsem furt v něčem ležel, děti jsem skoro neviděl a v mém byznyse se mi přestávalo dařit. 
Fakticky divné, když jsem všechno dělal proto, aby to bylo právě naopak. Jsem rád, že jsem vás potkal Vladimíre a seznámil se s Psychology of Mind, protože jinak bych se asi dostal do blázince."
Karel

Většina z nás něco takového dobře zná... 

Máme plnou hlavu starostí, řešíme je a promýšlíme, za pár dní jsme z toho utahaní a znechucení, nejistí… jedeme v tom
a najednou z ničeho nic všechny tyhle naše chmury a “zodpovědné” myšlenky na zmizí, z nás to spadne a je nám fajn.

Revoluční online program.

Skvělé vztahy bez námahy

Stane se to bez toho, že by se jakkoliv změnila situace, která na nás tak těžce ležela. Třeba kolik peněz máme v bance, jak dopadne naše důležitá zakázka… všechno okolo nás je stejné, ale najednou jsme jinde. Stane se to bez toho, že bychom pro to něco speciálního udělali, ve skutečnosti se stane a my si toho většinou všimneme až po nějaké chvíli …

Co se to děje a proč je to tak užitečné tohohle si všimnout?

Oba tyto stavy prožíváme všichni v životě a pořád se střídají.

V tom druhém stavu máme zdravé sebevědomí, máme zdravý rozum, víme, co potřebujeme vědět a nevadí nám, že nevíme co nevíme. Máme důvěru v život, v sebe prostě víme, že si nějak poradíme, ať je to co je to. Nemáme strach z budoucnosti. Víme, co je třeba, cítíme jistotu, je nám fajn. A velice často, když jsme v tomhle stavu, přijde nám tak trochu legrační, jak moc jsme se stresovali a trápili těmi problémy. Jak moc jsme sami sebe a svoji životní situaci brali vážně, ještě před malou chvilkou.

V tom prvním stavu jsme všichni zaseklí v kolečku našich vlastních úvah, názorů, představ, našich vlastních “pravd”, které plynou z našich zkušeností. Jsme zavření v realitě, která je plná problémů, které nemají řešení, alespoň ne takové, které se týká nás a jsme v téhle realitě uvěznění a ani nás nenapadne, že by to mohlo být něco jiného než tvrdá skutečná realita. 

Ten druhý stav si spojujeme s lehkostí, lepší náladou, pohodou, jistotou, optimizem, humorem. Vnímáme jistotu, která přesahuje naši malou vlastní realitu. ( myslím tím tu hrůzu před chvilkou. ) A všechny tyto kvality jsou naprosto neviditelné pro člověka v tom prvním stavu. A všechna ta tíha, bolest, stres, nejistota zmizí, když se dostaneme do toho druhého stavu.

Tyto dva stavy spolu nemají nic společného. Není žádná cesta od jednoho do druhého. Jsme v jednou a najednou jsme ve druhém. Nemáme tušení , jak se to stalo

Tenhle přechod z jednoho stavu do druhého, z jednoho světa do jiného, z zná každý z nás. Každému se to děje..

Děje se nám to spolehlivě celý život a přesto neexistuje žádná technika, žádná pomůcka, žádný způsob jak se dostat z toho prvního do toho druhého stavu.

Ten druhý , přirozený stav je přesně “TA cesta” k tomu, po čem všichni lidé touží. Ke klidu, pohodě, radosti, spokojenosti, šťastnému životu. Ten druhý stav je tohle všechno.

V tomto přirozeném stavu můžete žít mnohem častěji a déle a jen občas spadnout do toho prvního, tedy opačně, než co je teď normální - být stále v tom prvním a jen občas se ocitnout v tom druhém.

Osobní rozvoj nám škodí?

Proč nám naše práce na sobě, to čemu říkáme osobní rozvoj vůbec nemůže pomoct a naopak - škodí? 

Vztah mezi naší snahou být v tom druhém stavu a tím, že se do něj dostaneme je paradoxní. I když můžeme jasně vidět, že ten druhý stav má něco společného s pozitivním myšlením, spokojeností, vděčností, odvahou prožívat nové věci, odvahou udělat další krok v životě, můžete si začít jasně všímat, že když se pokusíme něco dělat, abychom se do tohoto stavu dostali, nejde to. Naopak. Zamotáváme se do toho víc a víc. Kdykoli se snažíme cokoliv udělat proto, abychom se dostali do tohoto přirozeného stavu, ať jsou to různé techniky a nebo přístupy, všechny vedou jen k tomu, že zůstaneme déle v tom prvním stavu. 


Proto moje varování před osobním rozvojem.

Dostat se do toho druhého stavu a žít život více v tomto stavu je ta nejsnadnější a nejpřirozejší věc v životě každého člověka. 

Napište mi soukromou zprávu

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal7. Led 4769

Vejce

Vladimír Vymětal3. Bře 4718

Brzdí Vás peníze? Opravdu?

Vladimír Vymětal21. Čvn 3550

Neberte starosti na dovolenou

Vladimír Vymětal20. Úno 1453

Nejužitečnější věc na světě

Vladimír Vymětal19. Čvn 4493

Šťastný život

Vladimír Vymětal27. Led 3802

Naše vztahy a emoce

>