5 nesmyslů, které vám kazí život a jak s tím rychle přestat

To by Vás nenapadlo, že? Nejčastější nesmysly, které Vám brání žít, jak chcete, a také, co s tím... Snaha pracovat na sobě, překonávat své hranice, zvládat time management, umět se soustředit, učit se strategie…

Vladimír Vymětal15. Říj

5044

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Přehrajte si Podcasty Centra Změn

V naší práci s lidmi, kteří chtějí od života víc, je stále víc a víc zřejmé, jak nám ve skutečnosti škodí snaha pracovat na sobě, překonávat své hranice, zvládat time management, umět se soustředit, znát strategie…

Bohužel většina lidí zjistí až pozdě, že jim tyto „návody“ škodí, namísto aby pomáhaly, a že je tu něco mnohem snadnějšího, účinnějšího… Zde jsou nejčastější mýty, které Vám brání lehce žít tak, jak chcete, a také pravda, která Vám pomůžou. Z knihy „Path of no Resistance“ od mého oblíbeného kouče G. Kramera:

Nesmysl 1. Mentální techniky a strategie jsou užitečné

Mentální strategie vyžadují, abychom přemýšleli. Každý, kdo byl alespoň jednou v tom stavu, kterému říkáme flow, v tom stavu, kdy děláme cokoli naprosto nejlépe a snadno a lehce, Vám řekne, že když začne o věcech přemýšlet, tento stav se ztratí. Flow je náš přirozený stav, ve kterém jsme, kdykoli máme jasnou hlavu, nezatíženou zbytečným přemýšlením.

Nesmysl 2. Abyste byli dobří, musíte se zbavit strachu a pochybností

Spousta lidí, kteří dokázali ve svých životech „nemožné“, Vám řekne, že se cítili nejistí a vystrašení. Je to běžná součást toho, jak se v životě občas cítíme. Nemůžeme se toho zbavit. Když se o to budeme snažit, budeme jen přidávat spoustu dalšího přemýšlení do své hlavy a mít v ní více strachu a nejistoty. Vzpomeňte si, strach a nejistota mizí samy, když pokračujete v tom, co chcete, a vyhnete se snaze se s nimi nějak vyrovnat.

Nesmysl 3. Můžete si vybudovat sebevědomí

Nesmyslná představa, že sebevědomí je důsledek toho, co jsme v životě dokázali, anebo že tento pocit v sobě můžeme kultivovat a pěstovat, je něco postaveného na hlavu. Chápeme to opačně. Protože sebevědomí je pocit, který přirozeně máme, když máme jasnou hlavu. Bez ohledu na to, jak se nám daří a co se okolo nás děje. Když máme jasnou hlavu, když jsme sebevědomí, daří se nám všechno lépe.

Nesmysl 4. Je třeba se soustředit

Stejně jako sebevědomí i naše soustředění se na to, co děláme, je přirozený produkt toho, že máme jasnou hlavu. Že v ní nemáme žádné zbytečné myšlenky. Když se snažíme soustředit, děláme to úplně opačně. Zaplňujeme si hlavu snahou se soustředit. Víte sami, že to takhle nejde. Dovolte si, aby se Vaše hlava uklidnila, a uvidíte, že se soustředění na to, co děláte, objeví samo.

Nesmysl 5. Můžeme ovládat, na co a jak myslíme

Tento mýtus je největším zabijákem našeho výkonu. Tady se nejvíce koučů, stratégů a lidí, kteří Vám nabízejí návod na výkon, plete. Když pochopíte, že nemáte kontrolu nad tím, jaké myšlenky se Vám honí hlavou, Vaše negativní myšlenky a pocity začnou mizet. Pochopení je totiž ten klíč, který hledáme, ne snaha naučit se, jak něco dělat, nebo snaha mít pod kontrolou naše přemýšlení. Takhle jednoduše můžete začít fungovat jako ti nejlepší.

Poznáváte něco z toho? Jak vidíte, čím méně budete závislí na teoriích a strategiích někoho jiného, tím více se začne projevovat Vaše přirozená schopnost začít fungovat stejně dobře jako ti nejlepší okolo nás. A půjde to lehce a bude Vás to bavit.

Napište mi soukromou zprávu

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal26. Kvě 2556

Když nevíte JAK, je tu 1. jednoduchá rada

Vladimír Vymětal5. Led 4416

Naše cíle NARUBY

Vladimír Vymětal20. Úno 1453

Nejužitečnější věc na světě

Vladimír Vymětal4. Čvn 3955

Nálady – klíč k pochopení lidí (vztahy)

Vladimír Vymětal21. Led 2504

Co vám pomůže 100x víc než osobní rozvoj

>