Neberte starosti na dovolenou

Rozdíl dělá jen jedna jednoduchá věc. Jak dlouho Vám trvá, než si všimnete, že jste ...

Vladimír Vymětal21. Čvn

3550

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Líbí se Vám? Sdílejte:

Starosti. proč a jak si je nedělat.

Dnešní webinář jsem nazval Neberte starosti na dovolenou, ale popravdě, stejně tak by to mohlo být neberte si je do práce, neberte si je domů, do svých vztahů, do úvah o zdraví, o partnerovi, o budoucnosti, prostě neberte si svoje starosti nikam. Nedělejte si starosti.

Na webinářích centra změn o tom hovoříme často, protože někteří z vás si ještě pořád nepřestali dělat starosti, podíváme se na to lehce, prázdninově znovu a trošku jinak 🙂

Jestli posloucháte webináře často, některé věci, které uslyšíte vám budou připadat povědomé, ale něco dnes uslyšíte nově, jinak.

Je čas na dovolené, těšíme se jak si ten čas užijeme a mít na dovolené starosti j eto poslední, co bychom chtěli, ale znáte to 🙂 Vždycky si něco najdeme:)

Takže se určitě hodí vědět, co s tím, když si začneme starosti dělat. 

Abychom zbytečně nedělali hlouposti. Jako třeba tohle, co jsem slyšel na webináři M.Neilla 

představte si, že jste konečně na krásné vysněné dovolené – na bílé pláži, v houpací síti, je vám báječně okolo líně šplouchá azurové moře, ležíte v horkém písku a jen tak si začnete číst knížku. Napínavou. Hodně. Ona čeká a on to nestihne, vrah se blíží, začne vám z toho být úzko, začnete být rozrušení, jste ve stresu… Chvíli jen tak ležíte, ale stres se vám nelíbí a tak nejdříve začnete promýšlet, co by ona měla udělat a jak by se měl on zachovat … ale nepomáhá to, protože vás napadne dalších 20 způsobů, jak by to mohlo dopadnout blbě a tak, vyzbrojeni osobním rozvojem vezmete svůj iphon, dáte si sluchátka, a pustíte si skvělou meditaci — ze sluchátek uslyšíte: zavřete oči, uvolněte se, představte si, že jste na krásné bílé pláži, kousek od vás líně šplouchá azurové moře, a vy ležíte v horkém jemném písku…

Letošní rok jsme měli možnost spolupracovat asi se stovkou lidí v našem zatím pravidelném programu Tvořte nemožné a víc a víc mě samotnému připadá úžasné, jaký obrovský potenciál máme všichni přirozeně k dispozici – o které většina lidí nic moc neví, a jak moc jsme se naučili namísto toho používat svoje přemýšlení – intelekt.

Náš intelekt je ve srovnání s naší hlubší moudrostí taková legrační věc. Je nejen mnohem pomalejší, ale je nám užitečný jen když má před sebou jednoduché logické zadání.

Náš život ale není jednoduchá logika, hlavně proto, že vlastně spoustu věcí vůbec nevíme. Když použijeme intelekt, tak to děláme tak, že si ty věci , které nevíme dpmýšlíme, představujeme. Vymýšlíme. A skoro ihned se začneme ztrácet v tom, co je a co není jen vymyšlené. Začneme si představovat spoustu možností, jak by to, o čem přemýšlíme, mohlo dopadnout špatně – v naší kultuře jsem takhle vychovaní – a tak si začneme dělat starosti…

Zapomeneme, že to všechno jsou jen naše představy. Naše představy nám začnou připadat skutečné a za chvíli už jsme v tom až po uši.  Nevidíme a neslyšíme co se skutečně děje. Vidíme a slyšíme a prožíváme to, o čem přemýšlíme.

Takhle jednoduše se nám to stane. Chci Vám dnes ukázat, jak snadno se zase můžeme vrátit do toho, co se skutečně děje a také proč je to tak naprosto silné.

V programu tvořte nemožné si většina lidí uvědomila jak snadno všechno funguje, když si nezačneme zaplňovat svět tím, co nevíme a tak to domýšlíme… 

Víme, když víme a když nevíme, tak nevíme.

Když si tohle uvědomíme, Můžeme začít žít neuvěřitelně lehce a velice úspěšně a efektivně.

Když přijmete fakt, že víte co víte, nevíte co nevíte – začnete vidět víc a víc něco, co je úžasná věc – Až budeme potřebovat něco vědět, budeme to vědět.

Když si toho začnete všímat – a začnete se na to spoléhat, uvidíte sami, jak neuvěřitelně spolehlivě to funguje 🙂

Když něco řešíte… Buď víte nebo nevíte, stresovat se, přemýšlet o tom, dělat si starosti, bát se vám nijak nepomůže, jediné co se stane je že se vaše mysl roztočí na plné obrátky. Když vaše mysl jede na plné obrátky, všechno je rozmazané, jako kdybyste byli na kolotoči, nic není jasné, je velice těžké uvidět, co potřebujete, uslyšet svoji vlastní obrovskou inteligenci.

Když se zasekneme v našem přemýšlení a snažíme se promyslet a vymyslet řešení, není tu dost místa, a tam místo aby všechno bylo jednoduché – tohle vím, tohle nevím, ale není to problém, protože až bude potřeba budu vědět – protože moje hlubší inteligence mi v reálném čase ukazuje všechno, co potřebuji vědět, budu vědět, až bude potřeba něco vědět…

Když se zasekneme v přemýšlení, bude chvíli trvat, než se zase naše mysl zklidní a bude fungovat dobře – a my zase uslyšíme svoji hlubší inteligenci. 

Když uvidíte, že až budete potřebovat vědět, budete vědět, nebudete mít potřebu snažit se všechno znovu a znovu promýšlet a kombinovat, hledat nejlepší strategie a taktiky, prostě necháte dostatek prostoru pro vaši inteligenci a naše hlubší inteligence ten prostor vyplní.

Děláte to? Nebo si začnete dělat starosti? Zkuste to. Počkejte. Co nevíte, nevymyslíte, napadne vás to. Objeví se to jako nová čerstvá myšlenka, právě když bude potřeba.

Když si toho začnete všímat, začnete víc a víc vidět, že tohle je jak to funguje, že takhle naše mysl funguje bez ohledu na to, kdo jsme a co si myslíme, jestli tomu věříme nebo o tom vůbec nevíme. je to naprosto spolehlivé, protože tak funguje naše mind, přestane vám to připadat jako dobrý nápad roztáčet svoji mysl na plné obrátky a zaplňovat ji přemýšlením a vymýšlením a odhadováním… obavami, starostmi, stresem, a vlastně tak bránit tomu, abyste mohli uvidět, co hledáte. Abyste dostali nový nápad, uviděli situaci jinak, abyste uviděli řešení, které vás až dosud vůbec nenapadlo a je naprosto jednoduché.

 

Jestli uvidíte, že klidná, bezstarostná mysl je tím místem, odkud se objevují všechny nové , čerstvé, skvělé nápady, která vyřeší to, co je třeba řešit, – nebude vám ani trochu připadat jako dobrý snažit se usilovně přemýšlením najít nový nápad, dělat si starosti a stresovat se aby vaše mysl byla uvolněná a klidná 🙂

Víte co víte, nevíte, co nevíte, a víte naprosto jistě, že budete vědět, až bude potřeba vědět.

Je to tak trochu naše volba – mezi obavami, starostmi, nejistotou a stresem, které prožíváme, když bereme svoje plány příliš vážně a mezi tím, když si všimneme, že život funguje sám velice dokonale a necháme se do něj vtáhnout. Že není nic třeba brát smrtelně vážně.

Uvidíme, že je to nejen mnohem příjemnější a zábavnější, ale také že to funguje daleko lépe a časem si všimneme, že je to na rozdíl od všech našich strategií a plánů , které občas “skoro spolehlivě fungují” , funguje 100% spolehlivě, i když asi nikdy neuvidíme proč a jak to vlastně ta inteligence za životem dělá 🙂

Jedna z věcí, které nás drží v našem zlozvyku dělat si starosti, je něco, co nás vlastně vůbec nenapadne a tak se v tom kolečku točíme pořád dokola. Když máme starosti, když cítíme stres, když se necítíme dobře, víme, že to má nějaký důvod. Že ten důvod je tam někde ve světě okolo nás a že my to musíme vyřešit a nebo se něčeho budeme muset vzdát. A zdá se, že žádná z těch dvou možností není to , co hledáme. Žádné jasné řešení nevidíme, nebo nevíme jak to zařídit a bojíme se, jaké by to bylo, kdybychom to nevyřešlili a myseli se něčeho vzdát…

Ta věc, kdvůli které se tohoto zlozvyku stále držíme, protože nevidíme jinou možnost je, že nevidíme, že se už na začátku pleteme. Že stres, starosti, obavy, to že se necítíme dobře je ve slutečnosti způsobené tím, že máme hlavu plnou myšlenek. Ne tím, co se okolo nás děje.

Prostě si stres sami děláme tím, že všechno příliš promýšlíme. Je jedno, jaké myšlenky to jsou, naše mysl se roztáčí a zaplňuje. Naše pocity nám to spolehlivě ukazují. Naše pocity fungují jako barometr – ukazují nám jak moc a jak kvalitních myšlenek se nám honí hlavou.

Když tohle uvidíme, když se začneme dívat jak to skutečně je, dojde nám, že když je příčina v přeplnění naší hlavy myšlenkami, nejspíš to nevyřešíme tak, že budeme více přemýšlet o věcech okolo nás, o kterých si myslíme, že ony za to mohou, a že až je vyřešíme, tak nám bude lépe.

Kdybyste věděli, že horko vám říká, abyste dali ruku pryč, že tohle pálí, co byste udělali – dali byste rychle ruku pryč od ohně.

Kdybyste věděli, že stres a starosti, obavy a nejistota jsou způsobené vaší prací, lidmi v práci a všeho, co musíte udělat – co by byla logicky jasná věc udělat, když budete příliš ve stresu? Budete se snažit změnit práci a ty lidi, být někde jinde.

Kybyste věděli, že starosti , které si děláte a stres, který cítíte přichází z toho, že příliš o něčem přemýšlíte a berete to vážně co byste dělali – něco co zklidní vaši mysl.

Tady je dobrá zpráva. Skutečně dobrá.

Vaše starosti, Váš stres nemá nic společného s vaší prací, s lidmi okolo vás, se stavem vašeho konta, s vaším partnerem, s dětmi, prostě s ničím, o čem si myslíte, že za to může.

Další dobrá zpráva je, že naše mysl je přirozeně klidná, a kdykoli ji dostaneme z klidu, sama se do něj vrací. Je to jako hladina jezírka, je jedno, jak moc vítr hladimu rozšplouchá, hned jak  přestane foukat, hladina se zklidní. Nemusíme pro to nic udělat. A možná tahle metafora jde ještě dál, ani pro to nemůžeme nic udělat, protože když do jezírka skočíme a začneme vlnky uklidňovat – chápete  že?

Naše mysl funuje  stejně. Nemusíme dělat nic, aby se zklidnila. Jestli chcete něco pro to udělat, začněte si všímat, když svoji mysl roztáčíte. To stačí 🙂 Hned jak si toho všimnete, přestane vám dávat smysl v tom pokračovat. Bude to podobné, jak říká Michael Neil – kdyby vás opravdu bolela ruka a nevěděli byste si rady a pak byste si překvapeně všimli, že je to proto, že si do ní pořád dokola pícháte nožem – první co byste udělali – přestali byste si do ní píchat.

Když začnete vidět, že jediná věc, která vás bolí, kvůli které si děláte starosti, je vaše hlava plná myšlenek, které berete vážně, že tohle je jediný zdroj vašeho stresu. Jediný zdroj těch špatných pocitů, a že ty špatné pocity, stres, který máte není špatná věc, ale je to zvoneček, který vám ukazuje, že máte plnou hlavu myšlenek a berete je vážně, všechno se ve vašem životě začne samo od sebe měnit.

 

Uvidíte, že máte všechno co potřebujete, kdykoli to potřebujete a jste zpátky v nejlepší hře na světě, která se jmenuje život:)

Jestli chcete o tom všem vědět více, můžete si to s námi prakticky projít v novém online programu tvoříme nemožné, začínáme 19.9. a v programu uvidíte, jak vám vaše hlubší inteligence umožní tvořit cokoli ve vašem životě, do půlky srpna si můžete program koupit s 30% slevou, a pokud Vás to zajímá opravdu do hlubky a nebo byste se rádi naučili, jak toto pochopení změní Váš život a naučili se měnit životy druhých, doporučuji podívat se na stránku akademie psychology of mind, otevřeli jsme výběr do akademie a začínáme 9.9.

Přeji Vám krásnou dovolenou bez starostí a těším se na setkání na dalším webináři zdarma už brzo.

Dobrou noc.
Vladimír

 

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal6. Srp 2531

Štěstí není co myslíme

Štěstí není co myslíme

Vladimír Vymětal15. Čvn 11513

Jak se nebát strachu

Jak se nebát strachu
>