Nic nemusím

Platí každý den a pro každého. Nevěříte???

Zdeňka Čermáková13. Úno

7147

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Nic nemusíte! Nevěříte?

Tady máte ukázku ze skutečného života. Dostala jsem e-mail a rozhodla jsem se na něj odpovědět v tomto video-článku prostřednictvím svého online magazínu.

Jaké ,,peklo" si dokážeme dělat ve svých životech a vůbec to netušíme

Z vašich e-mailů...
Milá Zdenko, právě jsem zhlédl  Vaše video Desatero.  Zní to krásně, až romanticky, leč minimálně v jednom bodu pravdu nemáte. NIC NEMUSÍM. Ale musíte! Když pominu ,,samozřejmosti," třeba že musíte dýchat... nebo vyměšovat, protože byste explodovala, tak něco z reálného života. Pokud žijete v Česku, musíte minimálně dodržovat zákony této země. Nebo například pojedete veřejnou dopravou. Samozřejmě načerno, protože nic nemusíte, že. Chytí Vás revizor. Pokutu nezaplatíte, protože dle své filosofie nemusíte. Dluh tedy bude narůstat, až se Vám objeví před domem nějací pánové. Exekuce! Proč ne? Musím mít barák? NIC NEMUSÍM! Jen si to pěkně všechno vezměte, já jdu bydlet pod most. A v tu chvíli, bez notebooku, odstřižena od elektřiny - kde budou Vaše videa a Váš milý úsměv? S úsměvem  Igor

Děkuji Igorovi za jeho e-mail 🙂 
Dáváme dohromady jablka a hrušky. Jinak řečeno pleteme si pojem s dojmem a dáváme věci v našich životech do souvislostí, které ovšem žádnou souvislost nemají.

Bod č.1 z mého Desatera zní

Nic nemusím, dělám jen to, co mě baví, mám to ráda a je mi přitom fajn.

Přirozenost

Nemusíme dýchat..to se děje samo. Dokonce i naše vyměšování se děje samo. Krev v našich žilách proudí sama. Nemáme nad těmito věcmi absolutně žádnou moc a nemůžeme je nijak dlouhodobě ovlivňovat. Zkuste třeba doopravdy vědomě ,,dělat" své dýchání. Jak dlouho to vydržíte?
Hmmm??? Nádech výdech, nádech výdech.
Musíte to dělat? Nemusíte! 

Děje se to samo a popravdě řečeno, pokud zrovna tomuhle se mícháme do cesty, tak nám to škodí. Jen si vzpomeňte, co se stalo, když se vaše děti nebo možná i vy sami snažili zadržet třeba ono zmíněné vyměšování.

,,V našich životech jsou věci, které dělat nemusíme. Prostě se dějí samy. Přirozeně! "

Zdravý rozum

A abychom si to ještě zkomplikovali, tak jsme tyhle věci dali do jakéhosi rovnítka i s těmi ostatními. Že je také dělat musíme. Igor ve svém e-mailu dal příklad s jízdou načerno. Tak ho také použiji. Žiji v téhle republice, a tak dodržuji zákony této republiky. Ne proto, že musím, ale CHCI. Je to mé svobodné rozhodnutí.
Tím pádem se pak nedostávám do situací, které popsal Igor. Koupím si jízdenku. A tady je tečka. Ne proto, protože musím, ale protože CHCI. Co se stane, když pojedu načerno a chytne mě revizor je jasné nám všem.  

Všichni máme zdravý rozum a zodpovědní za svá rozhodnutí jsem jen my.

Co ale takhle, tato naše musím:
uklidit, uvařit, vyžehlit, postarat se rodinu, zajistit dovolenou, udělat všechnu tu protivnou práci za kolegu… musím vydělávat peníze... Každý máme ta svá vlastní musím. 
Všimněte si! Ani tady totiž neplatí musím, ale chci.

V porovnání s musím má slovo CHCI
naprosto jinou energii

Není v něm totiž žádný tlak. Na sebe sama. Je v něm SVOBODA a pro mě samotnou právě ta možnost volby, kterou má každý z nás. Slovo chci je hra, kreativita, elán…VOLNOST.

Tohle není o tom, že bychom měli vyřadit ze svých slovníků slovo ,,musím" a ,,měla bych". Podobných ,,bláznovství“ je zaplavený celý svět, nejen internet. Všechno jsou to jen návody, jak se kontrolovat a nastavovat sami sebe. Jak se máme motivovat, abychom dělali to, co v podstatě dělat nechceme.
Nepotřebujeme provozovat žádná tahle kouzla sami se sebou. Hrátky osobního rozvoje. Všechny tyhle věci nás odvádějí od naší Přirozenosti, Intuice a Zdravého rozumu, jak o tom píšu v  knize Odhalení.

Nikdo z nás nedělá to, co dělat nechce. Jinak by to vůbec nedělal. 

CHCI něco dělat, tak to dělám.
NECHCI něco dělat, tak to nedělám.

Stanou se skvělé věci 

Je dobré si všimnout toho, co nám občas každému běhá hlavou. Ne to nějak měnit a přizpůsobovat, ale podívat se, co se nám v té naší hlavě opravdu děje. Stane se skvělá věc. Uvědomím si, že můžu dělat to, co chci. Kam mě vede moje srdce. Při čem je mi fajn.

Co se děje u každého z nás, když nejsme pod tlakem, to známe všichni. V našich životech se začnou objevovat věci, o kterých se nám doposud ani nezdálo. Dokážeme věci dělat s lehkostí a doopravdy vytvářet to, co v životě chceme.

Je to tvůj život. Tvoje hra. Pojď ji hrát co nejlépe!

Zdeňka Čermáková
life & byznys kouč

Žijeme svobodný a smysluplný život.
Rosteme. Ve svých profesích i osobních životech.

Nevěřte mi. Zkuste si to!
Jeden jediný den...
Než cokoli začnete dělat, položte si nejdříve tuto otázku: ,,Musím, nebo chci?"

Mějte fajn den, každý den
z Centra Změn vaše ®koučka Zdeňka

 Zdeňka Čermáková -  


Zdeňka Čermáková7. Led 6648

Jste pesimista, nebo optimista?

Jste pesimista, nebo optimista?

Zdeňka Čermáková3. Čvn 1813

Jste Sexy?

Jste Sexy?

Zdeňka Čermáková16. Zář 4718

Jak na snadné rozhodnutí

Jak na snadné rozhodnutí

Zdeňka Čermáková16. Říj 2507

Jdete sami proti sobě…

Jdete sami proti sobě…
>