Koučink není pro lůzry

Proč někteří lidé dokáží více za čtyři roky než jiní za celý život.

Zdeňka Čermáková3. Říj

410

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Přehrajte si Podcasty Centra Změn

Nikdo z nás neví, co v něm všechno dříme. Je to jako se spícími draky 🙂 dokud je neprobudíte, tak se nic neděje. Při každém koučinku to zažívám se svými klienty. Co všechno se začne dít když v nich probudím tu sílu o které nemají ani páru. Je to prostě neuvěřitelné.

Včera jsem měla koučink se svojí klientkou, kterou koučuji od roku 2015. Opakovaně si kupuje se mnou roční koučink. Absolutně jí dává smysl, že má svoji koučku tzv. ,,po ruce”. Tahle moje klientka žije. Plní si svá přání, kam ji napadne cestovat tam cestuje, kde ji napadne pracovat, tam pracuje. S kým ji napadne žít, s tím žije.
Pracovala v Saudské Arábii, vrátila se z ní a pojede do Anglie. Potkává spoustu nových lidí ze kterých se stávají její přátelé. Za ty roky, co se mnou je, od ní slyším na začátku koučinku vždy větu:,,tak Zdeni, já ti teď povím, co se všechno se děje, ať zas spolu otevřeme další dveře do neznáma :)” a popíše mi svůj život = co se děje teď.

Za 4 roky víc než jiní lidé za celý život

Když jsem s ní začala koučovat, byla to holčina s pouhým snem odjet do Saudské Arábie. Naučit se nejen angličtinu, ale tam i pracovat, i když na začátku vůbec netušila, co tam vlastně bude dělat. Odjela a stala se z ní postupně profesionálka ve svém oboru, která si dnes vybírá, kde bude pracovat. Má skvělou rodinu a užívá si všeho, co se v této její ,,grupě” (jak rodině říká), odehrává za zázraky i díky její pomoci, že ona ví, co zbytek rodiny ani netuší.
Nastoupila na další studium, nyní celé už v angličtině v prestižní škole. Její dovolené jsou destinace o kterým se mnohým z nás jen zdá - Nový Zéland, Mauricius, Tahiti, Karibik...
Koupila si byt na hypotéku a tu už celou zaplatila. Nedávno se vrátila do Čech a protože potřebovala auto, tak si ho prostě koupila. Je jí 30let.

Ne! Její profese není porno herečka 🙂

Pokud vás to nyní napadlo ( i když takovou klientku jsem také měla). Její profese je naprosto běžné zaměstnání. Je to zdravotní sestra. Ale je jiná = je originální. A ví v čem a jak jí používá to její vlastní neuvěřitelné vedení na které se 100% spoléhá.
Ano a i v této profesi je znát, když někdo ze sebe dává to, co v něm je. A ona to dává světu kolem sebe vědět. Své rodině, přátelům, kolegům, pacientům i úplně cizím lidem. Často mi při koučinku říká: ,, Zdeni díky tvému koučinku mám mnohem více skvělých a šťastných lidí kolem sebe. A mezi těmi chci být do konce života”.

Název mého e-mailu zněl... koučink není pro lůzry

Spousta lidí má totiž v hlavě nesmysl, že koučink je pro lidi, kteří mají zrovna nějaké problémy. A když je někdo nemá, tak kouče vůbec na nic nepotřebuje. Setkala jsem se i s názorem, že koučink využívají jen lůzři, ztroskotanci a beznadějní tvorové, kteří stejně nic nedokážou. Lidé, co si neví rady co se sebou a se svým životem. Větší nesmysl jsem nikdy neslyšela!
Je ale fakt, že s Vladimírem děláme úplně jiný koučink než ostatní 🙂

Vladimír říká: ,,zdraví není pro marody”. Ano je to tak! Někteří lidé prostě chtějí být nemocní. Chtějí být ve stresu, nahánět čas, nevědět, co dělat, nemít to skvělé vedení sami v sobě a netušit, že mohou být víc než jen spokojení. Pro tyhle lidi my dva v Centru Změn opravdu nic nemáme.

Proč tedy chtějí koučink lidé s námi?

Koučink u nás využívají:

  • Lidé, kteří nechtějí jen možné věci, ale i ty nemožné.
  • Lidé, kteří ví, že v nich ,,spí drak" a chtějí ho probudit
  • Lidé, kteří chtějí ukázat světu kolem sebe jejich originální nápady.
  • Lidé, kteří jsou vyživováni radostí, tvořivostí a dobrodružstvím.
  • Lidé, kteří ví, že s koučem dokážou všechno ve svém životě mnohem snadněji.

Takové lidi koučujeme. A mne osobně neustále překvapuje, kam až se dokážou dostat.

Jednou takovou klientkou je i tato zdravotní sestra. Každý koučink s ní je skvělý a zlomový. Je neuvěřitelné vidět, jak v sobě zpracovává to o čem si povídáme. Nejen v její hlavě, ale v celé její bytosti to ,,jede”. Její oblíbená věta při koučinku je:

,,pááááni Zdeni JO! To je ono...poslouchej!”

A pak se většinou spustí lavina nápadů, jejích vlastních vhledů, pochopení situací, které se jí v životě dějí. Ať už jde o čas, peníze, vztahy anebo její postup v profesi.

Je vždycky skvělé, co všechno se jí u každého koučinku objeví nového. A nejen to, že má nápady, které ihned realizuje. Ale především to, že najednou vidí, co v jejím světě předtím ani neexistovalo.

Tahle moje klientka prostě ví, že když má svoji koučku, tak se jí neustále otevírají nové a nové dveře příležitostí. Ví, že to co sama nevidí, tak ji můžu pomoci uvidět já. Ví, že když je občas v něčem zaseklá, tak že jí umím pomoc to rozlousknout. Ví, že když chce mít život jaký má a chce v něm mít i věci, které jí předtím nenapadly, je dobré mít někoho, kdo vidí víc než ona sama.
Uvědomuje se, že je člověk a že jako my všichni ostatní, máme zajetý systém našeho přemýšlení a že je fajn, když nám do něj někdo tzv. šťouchne. Vidíme pak víc 🙂

I vy můžete...

Objevovat s námi to, co sami nevidíte. Dostat se ještě dál než vás nyní vůbec napadá.


Práskač Facebook

U mnohých lidí vidím ve sdílení na Facebooku, že valí na opačnou stranu a ještě tomu dávají nálepku 3principy, Psychology of Mind, Intuice.... Wooou! Opravdu?! Vždycky se zasměju když vidím ty opsané věty od někoho, kdo jasno má a žije tak a někoho, kdo si myslí, že ví a jen něco zkopíroval.
Určitě jste si těchto lidí všimli také.
Začíná jich být opravdu dost, kdo jen žvaní, ale skutek utek. Když se jich totiž zeptám na něco konkrétního, začnou plácat to ,,něco", anebo je za těmi řečmi zase jen kupa návodů.

Jeden čas mne to zvedalo ze židle, když jsem tyhle ,,kecy" četla. Jenže pak jsem si všimla, že ti lidé, co to sdílí, tak nemají klienty, kteří chtějí víc než jen hezké řečičky. Ti se ozývají mně se slovy: ,,na vás je Zdeni vidět, že tak žijete”. Mám tedy klienty, kteří tak žijou :).

Proč to píšu vám ...

Všimla jsem si totiž při různých rozhovorech  s lidmi: ,,jojo já vím, že to jsou myšlenky a pocity...ALE:
Nemám tolik času, kolik bych chtěl/ je mi někdy blbě i když vím ty věci a nechci aby mi blbě bylo, neumím to nechat být/ jojoooo! vím, že se můžu spolehnout na to něco většího, ale nedokážu se pustit a ani nevím čeho/ potřeboval bych určit nějaký směr/ chtěla bych se vždycky mít o co opřít / nevím jak sama sebe ohodnotit / stojím si někdy na brzdě a vím to, ale nevím proč to zase dělám a jak s tím přestat/ jsem spokojená a nic víc už nechci, tohle mi stačí, ale ráda bych....”blablabla.

Jste spokojeni tak jak jste? Gratuluji! A opravdu z celého srdce vám to přeji 🙂

Jen vím...že všichni moji klienti chtějí vždy ještě víc než být spokojení.
Nechtějí víc proto, aby až to budou mít, tak teprve potom budou šťastní a úspěšní. To už dávno jsou. Chtějí víc, protože ví, že mohou zažívat mnohem víc všeho ve svém životě, než si sami teď umí představit. A to je to, co na nich já osobně miluju a proč je také koučuju.
Chtějí probudit toho spícího draka v sobě.

Děkuji za všechny vaše zprávy a e-maily, které nám píšete. Děkuji za vaše sdílení na Facebooku. Děkuji, že jste s námi stále v Centru Změn.
A zkuste se zamyslet nad tím,  co vás tady vlastně pořád drží. A proč toho nevyužíváte ještě víc?
Hmmm???

Mějte fajn den, každý den... z Centra Změn vaše ®koučka Zdeňka

Co říkají o koučinku klienti:

Koučink není pro lůzry

Proč někteří lidé dokáží více za čtyři roky než jiní za celý život.

Napište mi soukromou zprávu

 Zdeňka Čermáková -  


Zdeňka Čermáková29. Lis 9366

Co se stane… když se naše sny vyplní

Zdeňka Čermáková16. Říj 2507

Jdete sami proti sobě…

Zdeňka Čermáková10. Pro 4854

Můžete mít radost, ať se děje, co se děje?

Zdeňka Čermáková9. Pro 2156

Já chci víc

>