Malé tajemství, které Vám otevře neuvěřitelný život

O čem sníte? Co krásného by se Vám mohlo přihodit ve Vašem životě? Pojďme spolu překročit hranice našich snů ještě mnohem dál... Jednoduché tajemství neuvěřitelného života

Vladimír Vymětal24. Led

3373

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Většina z nás chce nějak svůj život změnit, někam ho posunout tak aby dával větší smysl, aby v něm bylo víc toho, po čem skutečně toužíme, aby nás život bavil, aby se nám v něm dařilo, abychom byli rádi, že ho takový máme. Aby byl super.

V naší práci koučů, kterou se Zdeňkou na centru změn už sedmý rokem děláme vidíme jasně, že ty největší a nejneuvěřitelnější a (nejkrásnější) změny, které se lidem v životě staly jsou vždy způsobené tím, že lidé lépe uviděli a pochopili:

co život skutečně je, kdo my skutečně jsme a jak to v životě funguje.

Poté co tohle uvidíme, nebojíme se pustit do života a vydat se po cestě, kterou před námi život rozvíjí. Která je úžasná, jedinečná a na které nás čeká naplněný život.

Uvidět a pochopit o čem život je, kdo v něm jsme a jak se “hraje” je popravdě jediná skutečná cesta k tomu, že se život naprosto změní a začne být skvělý.

Ne jen tak trochu lepší, ale je úplně jiný, nový, plný. Pochopení nám otevře dveře do života, ve kterém začneme prožívat mnohem více a mnohem krásnější věci, než o kterých jsme snili.

Kde to začíná

Stačí se začít dívat kam jsme se nikdy nepodívali a všimnout si, jaká je vazba mezi myšlenkami a tím, co prožíváme.

Když se cítíme spokojení, baví nás co děláme, nebo jsme ve stresu, nejistotě, obavách, unavení, vyčerpaní. Všimnout si , jaký je Vztah mezi našimi myšlenkami a tím, co prožíváme.

Odpověď na to, co nám pomůže být spokojení je:

do jaké míry chápu, vidím, jak vzniká to, co prožívám. Odkud se bere to, jak prožívám svůj život. Že jsou to naše myšlenky, které dělají svět okolo nás krásným, škaredým, zlým, těžkou, únavným, nudným, nebo zajímavou, zábavnou, něco, co nás baví a těšíme se tím, že to děláme. Že Myšlení je jediná věc, která na to má vliv. To, jestli máme rádi, co děláme Není to o tom, co děláme, k čemu máme vlohy, co nás víc baví, jestli děláme na co máme talent, nebo jak si někteří myslí – k čemu jsme byli předurčení – tohle všechno není vůbec důležité.

Nejdůležitější krok

To jediné, co je třeba udělat, abychom měli krásný život je vždy jen jeden krok.

Ten jeden krok je:

Vrátit se ze svých představ, ze svých stvořených světů zpět sem, to toho proudu čerstvých myšlenek, do toho místa, kterému říkáme tady a teď.

Všimnout si, že všechno, co prožíváme, jak se cítíme se odehrává v nás, je to vytvářeno našimi myšlenkami.

Všechno ostatní se stane samo, naše hlava se vyčistí, naše pocity stresu tím pádem zmizí, a objeví se nové myšlenky. Naše myšlení se změní. A naše mysl nám přinese takové nové myšlenky, které se postarají o vše, o co je třeba se postarat.

V našich životech se začnou dít neuvěřitelné věci, když objevíme, kdo skutečně jsme, o čem život je a jak to funguje. Protože pak se začnou dít věci, které jsou mimo naši představivost…

Vlastně ani nevidíme, jaké možnosti před námi naše kroky otevřou. Naše představy jsou oproti tomu jako šedá teorie proti barevné praxi.

Když si přestaneme všímat všech těch příběhů, které nám probíhají hlavou, které neustále vyprávějí a posuzují a mluví a mluví, všimneme si, něčeho jiného, co v sobě máme.

Je tu hlubší pocit, pocit života, je to hluboký pocit že všechno je jak má být, je to něco, co tu je pod všemi našimi myšlenkami.

To je ve skutečnosti opravdové štěstí. To je naše přirozená pohoda.

Každý moment, který trávíme jinde než tady a teď, který trávíme svým přemýšlením je pro nás čas, kdy ztrácíme obrovské výhody. Výhody, které všichni chceme. Když jsem více přítonmí, jsem s lidmi mnohem přirozenější. Je nám s nimi lépe a jim s námi.

Když jsme více přítomní, můžete si všimnout, že jsme chytřejší. Napadají nás přesně ty věci, které v ten moment potřebujeme. Vlastně se ani moc nemusíme snažit rozhodovat, protože je to jako bychom věděli, kudy půjdeme.

Pozitivní a negativní nás plete

Být zpracený v pozitivních iluzích nás odvádí od tohto okamžiku stejně jako být ztracebý v negativních iluzích.

Není to o pozitivním nebo negativním myšlení, není o to o lepším myšlení, je to jen o tom uvidět, kde můžeme dostat všechno, co chceme a kde ne.

Všechno, co od života chceme můžeme mít jen v tomto okamžiku.  

  • Chceme být šťastnější – to se ale může stát jenom teď,
  • Chcete mít v životě více lásky – můžete ale cítit více lásky jen teď,  
  • Chcete si více vážit svého života a být za něj vděční – to se může stát jen v tomto okamžiku.

Z knihy Tvořte Nemožné:

Zařizovat své sny a jít za svým snem jsou naprosto odlišné přístupy k životu.

Naše sny totiž nejsou nehybná mrtvá věc, je to živý proces, energie života, tvořivá síla, která námi prochází a odvíjí před námi životy, o jakých se nám ani nesnilo. Naše sny jsou neustálý tvořivý proces. Není divu, že často nedokážeme odpovědět na otázku co je náš sen. Protože vzniká, odvíjí se před námi, jak za ním jdeme. Kdy jdeme za svým snem, je život je nádherné tvořivé dobrodružství. Náš sen je jen o krok před námi. Ukazuje nám cestu, vede nás neuvěřitelným životem. Když jdeme za svým snem, jsme živí, jsme šťastní.  

Jít za svým snem je o naslouchání životu, ne o tom, říkat mu, co je náš sen a co a jak se musí stát. Dívat se, kam nás naše sny vedou a jít tam za nimi, není to snaha zařídit, aby se naše sny vyplňovaly. Když jdeme za svým snem, uvidíme, že máme v sobě vnitřní inteligentní systém, vnitřní navigaci, čím víc se na ni naladíme, čím více se necháme vést, tím krásnější náš život je, tím více se nám v životě daří a tím šťastnější jsme.

 

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal12. Čvn 1146

Úspěch? Snadnější než čekáte

Úspěch? Snadnější než čekáte

Vladimír Vymětal7. Led 4769

Vejce

Vejce

Vladimír Vymětal5. Úno 1799

Vždycky jsem chtěl změnit svět

Vždycky jsem chtěl změnit svět
>