PJD - Poslední člověk na planetě

Jste jediný člověk na planetě. Jak byste žili? 

Jedna z věcí - kdybych byl poslední člověk na planetě, určitě bych žil tak, že by mě nezajímalo, co si myslí ostatní lidé. Protože by tu nebyli žádní další lidé. 

I když “My už víme, že se nemáme zabývat tím, co si myslí ostatní lidé… “

Ale když si začnete hrát s tou představou - když budete dělat co děláte jako byste byli jediný člověk na planetě - nido nemá žádné názory, nikdo vám nebude říkat, co byste měli nebo neměli dělat… Když jsem si s tím hrál poslední týden, pomohlo mi to uvidět, jak moc toho co dělám je ovlivňováno tím, co si myslím, že by si o tom ostatní lidé mysleli. I když jsem si myslel, že se nestarám o to, co si ostatní lidé myslí, uvědomil jsem si, jak jsem mnohem svobodnější, když jsem si hrál, jako že jsem jediný člověk, jako že tu nikdo jiný není, kdo by si mohl něco myslet, mít na můj život nějaký názor. Hrajte si s tím . Kdybyste byli poslední člověk na planetě. Co byste dělali právě teď? 

Je to jenom hra, jenom experiment. Nejste jediný člověk :) 

Kdybyste byli jediný člověk na planetě, jak byste žili? Co byste dělali dnes v noci? Věděli byste, co budete dělat zítra ráno nebo byste se prostě ráno vzbudili a rozhodli se pak? 

Pro mě bylo osvobozující když jsem se občas zastavil a zeptal se - jak bych tohle dělal jinak, kdybych byl jediný člověk na planetě? Prostě jsem našel ještě další úroveň svobody. Všechno se ještě zjednodušilo. A našel jsem úplně nový vztak sám k sobě. Důvěrnější. Hlubší. Protože kdyby tu nebyl nikdo jiný, na koho se obrátit, prostě se musím obrátit někam dovnitř. Obrátit se na život. A co odtud přichází, co odtud prochází je super. A je to mnohem zajímavější než trávit tolik času přemýšlením o tom, co si budou o mě druzí myslet. 

Copyright © 2009-2024 Centrum Změn s.r.o. Ing. Vladimír Vymětal, Zdeňka Čermáková. Všechna práva vyhrazena. Ochrana osobních údajů

>